آخرین مطالب

وزیر اقتصاد: اقدامات لازم برای راه اندازی بازار متشکل ارز انجام شد

0

وزیر امور اقتصادی و دارایی عصر دوشنبه گفت: کارهای حقوقی و قانونی برای راه اندازی بازار متشکل ارز انجام شده، و تنها برخی کارهای مربوط به خود شرکت در حال انجام است.

وزیر اقتصاد: اقدامات لازم برای راه اندازی بازار متشکل ارز انجام شد

 

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، فرهاد دژپسند در حاشیه هشتاد و پنجمین نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در جمع خبرنگاران درباره حذف  صفر از پول ملی گفت: این پیشنهاد بانک مرکزی در مرحله بررسی کارشناسی قرار دارد که در گام بعدی باید در دولت بررسی و درباره آن تصمیم‌گیری شود.
دژپسند ادامه داد: حذف  صفر الزاماتی دارد از جمله اینکه باید رفتارهای پیشینی و پسینی مالی بررسی شود و تمام جزئیات رفتاری به تصویر کشیده شده و احتمالات برآورده شود تا در آینده مسائل حقوقی و قضایی رخ ندهد. بنابراین نمی توانم زمان مشخصی را برای آن اعلام کنم.
وزیر اقتصاد درباره اخذ مالیات بر عایدی سرمایه گفت: مالیات بر عایدی سرمایه بخشی از کار گسترده‌ای است که در حال انجام آن هستیم.
دژپسند با بیان اینکه در صدد اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم هستیم، اضافه کرد: این طرح باید به گونه‌ای اجرا شود که انگیزه و جاذبه منفی ایجاد نکند.
وی خاطرنشان کرد: برخی فعالیت های اختلال زا وجود دارد که جاذبه هایی را ایجاد می‌کند که می‌تواند منابع مالی را به سوی خود جذب کند، بنابراین باید با وضع مالیات موثر مانع از ایجاد اختلال در فعالیت های اقتصادی شد.

ارزهای صادراتی در راه عرضه

 

وزیر اقتصاد درباره اعلام رقم های متفاوت توسط بانک مرکزی و وزارت اقتصاد درباره بازگشت ارز های ناشی از صادرات نیز گفت: این اختلاف رقم ها به زمان اعلام بستگی دارد، امکان دارد عددی که امروز اعلام می‌کنیم با عدد فردا تفاوت داشته باشد، زیرا ارزش جدید توسط صادرکنندگان وارد می شود.
وزیر اقتصاد تاکید کرد: صادرکنندگان تصمیم درستی گرفته اند و در حال بازگرداندن ارز هستند و ورود بیشتر ارز به بازار به ثبات اقتصادی کمک کرده و ثبات بازار ارز را نیز به دنبال خواهد داشت.
منبع: پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

مطالب مرتبط

نظرات0 نظر

در صورتی که می خواهید پاسخ خود را دریافت کنید، ایمیل خود را وارد نمایید

نام خود را وارد نمایید

ایمیل خود را وارد نمایید

نظر خود را در اینجا بنویسید...

ارسال نظر ...

لیست نظرات

  1. نظری برای نمایش موجود نیست ، شما اولین نفری باشید که نظر می دهید!
عضویت در خبرنامه ایمیل
عضویت در خبرنامه پیامک