آخرین مطالب

معاون وزیرصنعت: برای رونق تولید۳۵ پروژه تعریف شده است

210

معاون طرح و برنامه وزیرصنعت، معدن و تجارت گفت: رونق تولید نیازمند تقسیم کار ملی است در نتیجه در سال ۹۸ برای رونق تولید ۷ محور و در حدود ۳۵ پروژه تعریف شد.

معاون وزیرصنعت: برای رونق تولید۳۵ پروژه تعریف شده است

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، سعید زرندی  افزود: فرایند تولید متشکل از صدها پارامتر است که همه این مولفه ها در اختیار وزارت صنعت، معدن و تجارت نیست و باید از سایر دستگاه های اجرایی نیز پیگیری شود.
وی بیان کرد: در کنار مشکلاتی که تحریم برای کشور به وجود آورده فرصتهایی هم برای تولید ایجاد شده و صنایعی مثل نساجی به دلیل کاهش واردات و قاچاق توانسته اند در این شرایط به موفقیت های بزرگی دست پیدا کنند.
معاون طرح و برنامه وزیرصنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: از نگاه ما ۵ رده و سطح برای رونق تولید دارای وظایف و الزاماتی هستند و همه دستگاه ها باید مبنای تصمیم گیری خود را تولید قرار دهند، زیرا نامگذاری سال به معنای مشخص کردن خط مشی و جهت گیری کشور است و همه ارکان نظام باید مطابق با آن حرکت کنند.
زرندی تاکیدکرد: اگر مثل گذشته به تولید نگاه کنیم اتفاق خاصی در کشور نخواهد افتاد لذا رویکرد همه نهادها و دستگاه ها و خصوصا رسانه ها باید نسبت به رونق تولید تغییر کند.
وی تصریح کرد: یکی از مسایل مهمی که رسانه ها باید به آن توجه کنند این است که در کنار همه مشکلات، سختی ها و موانع، نباید فقط جنبه های منفی را در جامعه منتشر کرد، بلکه در کنار همه نقدها باید موفقیت ها را هم به مردم اطلاع داد.
زرندی گفت: هدایت سرمایه های مردم به سوی تولید از اقداماتی است که برای آن برنامه ریزی کرده ایم و در این زمینه رسانه ها می توانند نقش مهمی را ایفا کنند.
معاون وزیر صنعت با بیان اینکه برنامه عملیاتی وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال ۹۸ تدوین شده و در آینده نزدیک منتشر خواهد شد، افزود: یکی از نقش های مهم رسانه ها در سال رونق تولید، مطالبه گری از دستگاه های مختلف است که چقدر در راستای حمایت از تولید گام برداشته اند.
وی افزود: یکی از مهمترین برنامه ما در سال ۹۸ افزایش صادرات به کشورهای همسایه است و باید از این فرصت برای تامین بازار تولیدات کشور استفاده کنیم.

منبع: پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

مطالب مرتبط

نظرات0 نظر

در صورتی که می خواهید پاسخ خود را دریافت کنید، ایمیل خود را وارد نمایید

نام خود را وارد نمایید

ایمیل خود را وارد نمایید

نظر خود را در اینجا بنویسید...

ارسال نظر ...

لیست نظرات

  1. نظری برای نمایش موجود نیست ، شما اولین نفری باشید که نظر می دهید!
عضویت در خبرنامه ایمیل
عضویت در خبرنامه پیامک