آخرین مطالب

قیمت نفت کاهش یافت

11

قیمت نفت در ساعات ابتدایی معاملات روز دوشنبه با افت همراه شد در حالی که اقدام ترامپ برای وضع تعرفه های جدید علیه واردات چین رابطه اقتصادی میان این دو کشور را وخیم تر کرد.

قیمت نفت کاهش یافت

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، افزایش تعرفه های دولت ترامپ بر واردات محصولات چینی به این کشور در هفته جاری، سایه شومی بر گفت و گوی صلح تجاری میان این دو کشور انداخت و دامنه ریسک های تجاری را وسیع تر کرد.
بر اساس این گزارش، نفت اولین بازاری بود که به این تعرفه ها واکنش نشان داد.
در معاملات صبحگاهی قیمت نفت وست تگزاس با کاهش ۲.۳ درصدی به هر بشکه ۶۰ دلار و ۵۱ سنت رسید.
قیمت نفت برنت دریای شمال نیز با کاهش ۲.۲ درصدی به هر بشکه ۶۹ دلار و ۳۳ سنت رسید.
جفری هالی، تحلیل گر ارشد کارگزاری OANDA در سنگاپور در این خصوص بیان داشت: ترامپ در ساعات ابتدایی امروز از طریق توئیتر نسبت به اعمال تعرفه های جدید خبر داده است. در واقع  بیش از حد متعارف از قوه قهریه خود استفاده کرده است. رئیس دولت آمریکا تصمیم دارد روز جمعه بر روی ۵۲۵ میلیارد از کالاهای وارداتی چین تعرفه ۲۵ درصدی را وضع کند.

تحلیل گران معتقدند این تصمیم جدید ترامپ ممکن است موجب ترک میز مذاکره توسط مقامات چینی شود . این در حالی است که، روزنامه چاینا مورنینگ از اعزام یک گروه مذاکره کننده جدید به سرپرستی معاون نخست وزیر این کشور لیو هی خبر داده است .

با این حال، نشانه هایی از افزایش تولیدات نفتی در آمریکا به چشم می خورد و به نظر می رسد این کشور تصمیم دارد تولیدات نفت خام خود را تا روزانه بیش از ۲ میلیون بشکه افزایش دهد. به این ترتیب آمریکا بزرگترین تولیدکننده نفت در صدر جدول می ایستد و میزان تولیدات خود را از روسیه و عربستان نیز بیشتر می کند.

منبع: پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

مطالب مرتبط

نظرات0 نظر

در صورتی که می خواهید پاسخ خود را دریافت کنید، ایمیل خود را وارد نمایید

نام خود را وارد نمایید

ایمیل خود را وارد نمایید

نظر خود را در اینجا بنویسید...

ارسال نظر ...

لیست نظرات

  1. نظری برای نمایش موجود نیست ، شما اولین نفری باشید که نظر می دهید!
عضویت در خبرنامه ایمیل
عضویت در خبرنامه پیامک