آخرین مطالب

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس: مشکلی در تامین ارز کالاهای اساسی وجود ندارد

12

حسینی: «بانک مرکزی در تامین ارز کالاهای اساسی مشکلی ندارد.»

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس: مشکلی در تامین ارز کالاهای اساسی وجود ندارد

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا) به نقل از خانه ملت، محمد حسینی، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با اشاره به تدابیر شش گانه بانک مرکزی برای عبور از فشار تحریم‌ها، گفت: یکی از تدابیری که بانک مرکزی در نظر دارد، تأمین ارز مورد نیاز کالاهای اساسی و ضروری است که در راستای حکم قانون بودجه سال ۹۸ در نظر گرفته شده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: در قانون بودجه سال جاری تامین ارز کالاهای اساسی در اولویت قرار گرفته است و این ارز باید از محل فروش نفت تامین شود، از این رو در تدابیر شش گانه بانک مرکزی به تامین ارز کالاهای اساسی پرداخته تا نشان دهند مشکلی در تامین این ارز وجود ندارد.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس دهم شورای اسلامی اظهار داشت: این ارز به قیمت مناسب به کالاهای اساسی اختصاص پیدا می کند تا کالاها با نرخ قابل قبول به دست مصرف کننده واقعی برسد، حتی اگر نرخ ارز در بازار افزایش پیدا کند یارانه ای به کالاهای اساسی داده می شود که قیمت کالاها گران تر نشود.

وی در این باره که با وجود اختصاص ارز دولتی به کالاهای اساسی قیمت این کالاها افزایش چشمگیری پیدا کرده است، توضیح داد: این بحث خارج از تدابیر بانک مرکزی بوده و مرتبط به شیوه مدیریت و شبکه توزیع و میزان نظارت در داخل می شود از سوی دیگر تحت تاثیر فرهنگ مصرف و فضاسازی دشمن است.

حسینی در ادامه  با بیان اینکه تامین ارز کالاهای اساسی نیاز کشور است، اظهار داشت: تامین ارز مهم است چرا که اگر کشور دچار کمبود ارز شود دچار بحران خواهد شد به همین رو بانک مرکزی به دنبال مدیریت این موضوع است.

این نماینده مجلس در خصوص تدبیر دیگر بانک مرکزی درباره تشکیل بازار متشکله ارزی و تقویت سامانه نیما گفت: اخیرا از تشکیل سامانه جامع تجارت خبر داده شده این سامانه متفاوت از سامانه نیما است چرا که در سامانه جامع تجارت برای شناسایی متقاضیات ارز و برآورد میزان نیاز تولیدکننده است، اما در سامانه نیما تخصیص ارز مورد نیاز کالاهای مصرفی دنبال می شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: تشکیل بازار متشکله ارزی و تقویت سامانه نیما نیز در راستای تامین ارز مورد نیاز کالاهای اساسی است.

منبع: پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

مطالب مرتبط

نظرات0 نظر

در صورتی که می خواهید پاسخ خود را دریافت کنید، ایمیل خود را وارد نمایید

نام خود را وارد نمایید

ایمیل خود را وارد نمایید

نظر خود را در اینجا بنویسید...

ارسال نظر ...

لیست نظرات

  1. نظری برای نمایش موجود نیست ، شما اولین نفری باشید که نظر می دهید!
عضویت در خبرنامه ایمیل
عضویت در خبرنامه پیامک