آخرین مطالب

رشد قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی

68

محدود شدن عرضه نفت در بازار جهانی نفت و ریسک های موجود در اوضاع سیاسی جهان موجب شد موسسه اطلاعات انرژی در آمریکا قیمت نفت را در تازه ترین پیش بینی های خود برای سال ۲۰۱۹، کمی افزایشی کند.

رشد قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، ناآرامی های خاورمیانه، کاهش میزان تولیدات کشورهای عضو اوپک، جنگ های لیبی و ناآرامی های ونزوئلا، همگی موجب افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی شد.

موسسه اطلاعات انرژی آمریکا در گزارش جدید خود، اعلام کرد: قیمت نفت برنت دریای شمال در سال ۲۰۱۹ به ۶۹.۶۴ دلار در هر بشکه و در سال ۲۰۲۰ به ۶۷ دلار در هر بشکه می‌رسد که ۶.۸۶ دلار و ۵ دلار بالاتر از پیش بینی آوریل این موسسه است.

این گزارش می افزاید: قیمت نفت آمریکا نیز در سال ۲۰۱۹ به ۶۲.۷۹ دلار در هر بشکه و در سال ۲۰۲۰ به ۶۳ دلار می‌رسد که ۶.۶۶ دلار و ۵ دلار بالاتر از پیش بینی ماه قبل بود.

بر اساس گزارش پلاتس، اداره اطلاعات انرژی آمریکا ارزیابی کرد تولید نفت ونزوئلا در آوریل به ۸۳۰ هزار بشکه در روز رسیده که ۱۰ هزار بشکه در روز کمتر از سطح تولید مارچ بوده و در مقایسه با تولید آوریل سال ۲۰۱۸ به میزان ۷۰۰ هزار بشکه در روز کاهش نشان می‌دهد.

در بازار جهانی طلا نیز، قیمت این فلز گرانبها با رشد ۰.۱ درصدی به هر اونس یک هزار و ۲۸۷ دلار معامله شد.

منبع: پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

مطالب مرتبط

نظرات0 نظر

در صورتی که می خواهید پاسخ خود را دریافت کنید، ایمیل خود را وارد نمایید

نام خود را وارد نمایید

ایمیل خود را وارد نمایید

نظر خود را در اینجا بنویسید...

ارسال نظر ...

لیست نظرات

  1. نظری برای نمایش موجود نیست ، شما اولین نفری باشید که نظر می دهید!
عضویت در خبرنامه ایمیل
عضویت در خبرنامه پیامک